Baltistika semper

10. 11. 2022

Milí přátelé,

zveme vás na workshop Baltistika semper, který se bude konat v Brně v prostorách Filozofické fakulty MU (a paralelně také online přes MS Teams) ve dnech 22.–23. listopadu 2022.

Setkání probíhá v zasedací místnosti děkanátu FF MU, A. Nováka 1, budova C.

Úterý 22. 11. 2022 od 14 hodin

Středa 23. 11. 2022 od 16 hodin

Kliknutím sem se připojíte ke schůzce.

ID schůzky: 390 874 346 390, Přístupový kód: byrUbZ

Workshop Baltistika semper si klade za cíl oslovit co největší počet absolventů brněnské a pražské baltistiky s prosbou o sdílení svých postuniverzitních zkušeností: chceme lépe pochopit, jak se uplatnily či neuplatnily znalosti a zkušenosti, které jste získali během studia baltistiky v Brně nebo Praze. Zůstáváte v kontaktu s kulturami a jazyky, které jste studovali? Vnímáte své baltistické studium jako něco smysluplného nebo jako promarněný čas? Které dovednosti získané během studia byly pro vás užitečné v postuniverzitním životě a které byly k ničemu? Co byste změnili na studiu baltistiky na základě svých současných zkušeností? Tyto a další podobné otázky budou předmětem debat na Baltistice semper.

Baltistika v Brně a Praze žije svůj akademický život již dlouhou řadu let. Ale podrobnější průzkum zkušeností našich absolventů nebyl zatím nikdy uskutečněn, Baltistika semper je první pokus v tomto směru. Pokud máte chuť se k nám připojit a workshopu se aktivně zúčastnit, zapojte se jedním z níže uvedených způsobů:

* Srdečně vás zveme k přímé účasti na workshopu: přijďte nebo přijeďte, nebo se zapojte do debat online. Uvítáme příspěvky o délce cca 5-10 min.: primárním tematickým okruhem je bilancování zkušeností s baltistikou a návrhy koncepčních změn studia, ale jsme otevřeni také dalším tématům. Důležitým momentem budou také společné diskuse v rámci workshopu, kde oceníme každý živý vstup.

* Poskytněte nám zpětnou vazbu: napište nám, zavolejte, přijďte na kávu, natočte video! Nebo vyplňte tento dotazník: https://forms.gle/WTRkXao4ZTrk1eWJ6

* Pomozte nám oslovit další absolventy baltistiky: sdílejte tento dopis mezi těmi, se kterými jste zůstali v kontaktu.

Budeme mít velkou radost, pokud se nám ozvete a přidáte se k Baltistice semper! Své odpovědi prosím směřujte na e-mail seferis@phil.muni.cz

Věříme, že zkušenosti získané díky vám nám pomohou v dalším vývoji studia: rádi bychom do příští akreditace šli vyzbrojeni takovou koncepcí baltistiky, která bude reflektovat chyby a úspěchy z minulých let. Tak neváhejte a ozvěte se nám!

Program workshopu má zatím jen hrubé obrysy (zde): jeho konečná podoba bude záležet na tom, kolik z vás přislíbí přímou účast.

Baltistika semper bude mít také neformální stránku: velmi rádi bychom se s vámi sešli mimo oficiální program, popovídali si, vyslechli vaše příběhy. Právě odtud tak možná vzejdou ty nejvíce inspirativní impulzy pro naši další práci 😊.

Těšíme se na vaše odpovědi a účast!

Organizátoři:

Vaidas Šeferis

Nina Kapušová

Pavel Štoll

Doprovodný kulturní program workshopu Baltistika semper: