Diskuse: „Mika Waltari: historik, nebo fabulátor?“

22. 11. 2021

Milí studenti a příznicvi baltské kultury,

zveme vás také k účasti na diskusním večeru, který pořádá Skandinávský dům. Hlavním tématem diskuse s titulem „Mika Waltari: historik, nebo fabulátor?“ bude kniha Miky Waltariho „Válka o pravdu - Pravda o Estonsku, Lotyšsku a Litvě“. Tato kniha vypráví o sovětské okupaci Pobaltí v roce 1940. Knihu přeložili studenti baltistiky FF MU Kateřina Běláková, Terezie Duroňová, Julie Minaříková, Martin Mokrý a Andrea Papugová. Již brzy se můžem těšit na její vydání v nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress. Diskusi povedou Markéta Hejkalová, Jan Dlask a Jan-Marek Šík.

Datum a místo konání: úterý 30. 11. 2021 v 18 hod. v Mahenově knihovně na Kobližné ulici, Brno.

Více informací najdete zde: http://www.skandinavskydum.cz/mika-waltari-historik-nebo-fabulator/