Lekce Eleny Pakalnytė

12. 4. 2024

Rádi bychom vás upozornili na mimořádné lekce litevštiny, které povede lektorka Elena Pakalnytė. Přijede za námi z Univerzity Vytautase Velikého (Vytauto Didžiojo universitetas) v litevském Kaunasu. Její výuka bude probíhat následovně:

úterý 23. dubna 2024 od 14 h v G23,

čtvrtek 25. dubna 2024 od 12 h v G31 a od 16 h v G25.

Témata jednotlivých lekcí ještě upřesňujeme, ale z předběžné domluvy plyne, že budou lekce zaměřené na jazykovou praxi na aktuálně probíraná témata. Jedna lekce bude probíhat stylem role-play, kdy se budou nacvičovat rozhovory na poliklinice, na kosmetické klinice, u kosmetologa, v kadeřnictví, salonu krásy, na zubní, veterinární klinice atd. Druhá lekce bude zaměřena na procvičování zvratných sloves s tematikou zdraví a každodenní hygieny, např. slovesa keltis, praustis, gamintis valgyti, valytis dantis, dažytis, ruoštis, rengtis, valytis makiažą, gultis atd.

Elena Pakalnytė pracuje na VDU jako lektorka litevského jazyka. Učí Litevštinu pro cizince (A1), Praktickou gramatiku litevského jazyka (A2 a B1). Zajímá se o nejrůznější jazyky, vícejazyčností, osvojování jazyka a také se věnuje redakčním pracem.

Zveme tedy naše lituanisty a těšíme se na hojnou účast!