Litevské svátky a tance

3. 3. 2023

Příští týden budou u nás v Brně hostovat dvě lektorky, odbornice na litevskou etnografii z Vytauto Didžiojo univetrsitetas (Vytautas Magnus university v Kaunasu, Litva). Rádi bychom vás pozvali na dvě mimořádné kulturní akce, které pro nás lektorky na příští týden připravily:

V úterý 7. 3. 2023 v 18 hod.  se bude v posluchárně D51 konat na seminář o litevských lidových kalendářních svátcích. Seminářem vás provede Laimutė Anglickienė, Ph.D., povypráví o některých litevských etnografických tradicích a promítne dokumentární film na toto téma (s anglickými titulky). V závěru semináře se uskuteční také kvíz, jehož se budou moci zúčastnit všichni přítomní, a který přinese vítězům zajímavé ceny!

Ve středu 8. 3. 2023 v 18 hod. se potom uskuteční v posluchárně D21 večírek s litevskými lidovými tanci. Během tohoto večera nám Giedrė Barkauskaitė, Ph.D. představí stručné dějiny litevského lidového tance a některé jednoduché tanečky si také vyzkoušíme za hudebního doprovodu. Neméně důležitou součástí večírku bude také ochutnávka litevských pochoutek: chleba, šakotis, sýr a jiné dobroty! Přijďte, vřele doporučujeme! Litevské lidové tance jsou veselé a choreograficky nenáročné, když k tomu přidáme dobré občerstvení, nohy se vám roztančí samy 😊. Celá akce proběhne s tlumočením do češtiny.

Obě akce jsou určeny všem baltistům, znalost litevštiny není podmínkou. Přijďte prosím v hojném počtu a můžete přivést také své známé!

 

Těšíme se na setkání!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info