Nabídka kurzů litevštiny

27. 10. 2023

Milé studentky a studenti,

právě jsou v nabídce následující možnosti jazykových studijních pobytů v Litvě:

1) V Kaunasu na Vytauto Didžiojo universitetas se budou konat již tradiční zimní a letní kurzy litevského jazka a kultury. Studenti, kteří se budou kurzů účastnit prezenčně na místě, mají možnost získat stipendium a studenti, kteří zvolí dálkovou formu studia, mohou být osvobozni od poplatků za studium. Hlásit se je možné do 5. listopadu 2023. Více informací naleznete zde a přikládáme také informaci v AJ:

Informace v AJ

Dear Partner,Vytautas Magnus University cordially invites to apply to Lithuanian Language andCulture Winter Course (January 2-31, 2024) held online and in the capital cityVilnius.4 weeks of intensive Lithuanian language classes, various socioculturallectures, workshops, fieldtrips, new connections and much more is awaiting youthis winter!For foreigners and foreigners of Lithuanian origin there is an opportunity toreceive a scholarship (for contact course) or a tuition waiver (for onlinecourse). Don't meet the criteria for it? No problem – you may get a discountanyway!Application for scholarship / tuition waiver candidates is open until 5th ofNovember, for paying candidates who need a visa – until 5th of November and forpaying candidates who don‘t need a visa – until 10th of December.More information, requirements and registration forms you may find at ourwebsite Baltic Summer University.P.S. Not able to take part in the course this winter? Then join in the summer!Have some additional questions? Contact us via bsu@vdu.ltWarm regards,BSU Team

2) Na tomto odkazu najdete nabídku nejen Univerzity Vytautase Velikého v Kaunasu (termín 5. listopadu 2023), ale také univerzity v Klajpedě (Klaipėdos universitetas, termín 3. listopadu 2023) a ve Vilniusu (Vilniaus universitetas, termín 3. listopadu 2023). Studovat můžete také v Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (přihlášky do 31. října 2023).

Neváhejte některou z těchto možností využít. Studium přímo v zemi, kde se konkrétním jazykem mluví, je vždy velmi obohacující, protože máte možnost nejel rozšířit své jazykové znalosti, ale také poznat kulturu dané země a spřátelit se nejen s jejími obyvateli!