Návštěva litevských odborníků: J. Kazlauskas a V. Rinkevičius

17. 4. 2023

Vážení a milí,

rádi bychom Vás pozvali na výjimečné přednášky, které nás v prostorech FF MU čekají již v blízké době. Navštíví nás dva hosté z Litvy. Prvním z nich je Joris Kazlauskas (Vytauto Didžiojo universitetas), který se specializuje na sociologii jazyka a připravil si pro nás dvě následující přednášky:

V úterý 25. dubna 2023 se od 16:00-17:30 v posluchárně G01 uskuteční přednáška „Interesting facts about Lithuanian language“ (v anglickém jazyce).

Ve čtvrtek 27. dubna 2023 se od 10:00-11:30 bude v posluchárně L42 konat přednáška „Vyriškoji ir moteriškoji kalba: kaip jie ir jos šneka namuose, darbe, rašo Feisbuke?“ (v litevském jazyce).

Naším druhým hostem bude Vytautas Rinkevičius (Vilniaus universitetas), odborník na starou pruštinu. Nenechte si tedy proklouznout jedinečnou příležitost vyslechnout si odborníka na prusistiku! Bude mít také dvě přednášky v anglickém jazyce, které budou probíhat současně také online:

Ve čtvrtek 4. května 2023 od 14:00-16:30 hod. proběhne v posluchárně D33 (+ online) přehledová přednáška o staré pruštině, o jejích památkách, jazykových rysech a vztazích s jinými indoevropskými jazyky.

Ve čtvrtek 4. května 2023 od 16:00-17:30 hod. se potom bude konat v posluchárně B2.41 (+ online) přednáška, jejímž tématem bude pruská akcentologie. Nenechte si ujít tuto jedinečnou možnost vchutnat si skutečnou lingvistickou lahůdku!

Všichni jste srdečně zváni a my se na vás těšíme!