Oficiální návštěva paní premiérky Litevské republiky

7. 6. 2023

Dne 30. května 2023 nás svojí návštěvou poctila úřadující premiérka Litevské republiky, Ingrida Šimonytė. Její návštěva znamenala důležitou událost nejen celkově pro česko-litevské vztahy, vzhledem k tomu, že před tím navštívila také premiéra České republiky Petra Fialu, ale i přímo pro náš Ústav jazykovědy a baltistiky. Při setkání s vedením univerzity, rektorem Martinem Barešem, prorektorkou Janou Fialovou a děkankou FF Irenou Radovou, ale samozřejmě také vedoucí a milou tváří naší baltistiky Vaidasem Šeferisem, se paní premiérka informovala o dlouhodobé a silné tradici studií pobaltského regionu v Brně. V současnosti jsme totiž jedním z největších a nejaktivnějších baltistických center vůbec. Následně se paní premiérka za doprovodu velvyslance Litevské republiky v Česku Laimonase Talat-Kelpši osobně setkala i se studenty a ostatními vyučujícími, kteří se s ní přišli pozdravit. Paní premiérka byla velmi přátelská, zajímala se o motivaci a průběh studia litevského jazyka, přinesla drobné dárky a podělila se o své dojmy z naší univerzity a města Brna.

Na to, jak celá návštěva probíhala se můžete podívat v galerii v rubrice Z našich akcí.