Přednášky z litevské etnologie

6. 6. 2023

Rádi bychom vás pozvali na dvě mimořádné přednášky z oblasti litevské etnologie. Ve dnech 8.-9. června (čtvrtek a pátek) nás navštíví hostující lektorky z Vytautas Magnus university (Vytauto Didžiojo universitetas) v Kaunasuv anglickém jazyce přednesou níže uvedené přednášky:

Dalia Senvaitytė: „Současné pohanství a vytváření nových tradic: případ Litvy“. Čtvrtek, 8. 6. 2023, 16:00, posluchárna J22.

Rasa Račiūnaitė-Paužuolienė: „Vnímání smrti a pohřební rituály v Litvě: od tradice k inovaci“. Pátek, 9. 6. 2023, 12:30, knihovna Ústavu jazykovědy a baltistiky.

Nenechte si tyto zajímavé přednášky ujít, jejich témata mapuji současné etnologické trendy v litevské společnosti. Přijďte, těšíme se na setkání!