V úterý 16. května 2023 proběhl dramatický a poetický věčer, jehož kulturní program si připravili naši studenti finštiny a estonštiny. Večer byl zahájen přednesem současných estonských básní a jejich vlastnímích překladů do češtiny či slovenštiny. Další část večera potom představovala kratší divadelní hra, kterou si studenti sami napsali finsky. Hra znázorňovala terapeutické sezení s originálními  postavami, které měly ve svém životě různé problémy, se kterými se často setkávají právě studenti. Text byl plný odkazů na finskou popkulturu, politiku, aktuality a podobně. Celý nápad vzniku hry a realizace jejího uvedení vzešel přímo od studentů v rámci předmětu finské konverzace v jarním semestru 2023. Abychom měli pro kulturní zážitky dostatek energie, byly součástí večera také různé dobroty z Litvy, Estonska i Finska.